| Sebastian66666 a întrebat:

Buna, TPU!
Doresc sa-mi iau maine un iphone 6s, SH de pe OLX.
Si vreau sa stiu daca mai merita in 2020!
Puteti veni cu argumente!

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

E un telefon depasit si daca iti iei iphone 6 sau 6s o sa aiba probleme cu bateria pentru ca fiind foarte vechi bateria e uzata si s-ar putea sa aiba si alte probleme care sa faca telefonul sa se descarce mai repede pentru ca ei oricum au facut o baterie mica. Deci eu zic ca asta e principala problema. In plus gasesti telefoane pe eMAG pana in 1000 lei care sunt mai performante decat iphone 6s.
Daca tot vrei sa iti iei niciodata, sub nicio forma sa nu il iei fara sa il vezi si sa il testezi. Deci neaparat cand cumperi ceva scump de pe olx te intalnesti cu vanzatorul ca sa vezi cu ochii tai produsul. Olx e raiul teparilor, chiar daca vezi telefonul asigura-te ca il testezi cum trebuie si in primul rand vezi cum e bateria.

1 răspuns:
| Anonima0905 a răspuns:

Daca vrei neaparat iphone, nu stiu ce sa iti recomand, insa nu merita sigur sa dai banii pe un iphone 6. Iphone-urile sunt oricum mult prea scumpe pentru ce pot sa faca, dupa parerea mea. In schimb orice telefon la un pret decent de la Huawei ori Samsung in zilele noastre cred ca este mai mult decat bun. Ai ecran mare, camera buna si sunt aproximativ aceleasi specificatii pe aproape toate telefoanele. De multe ori platesti mult doar pentru firma. Ca sa concluzionez: nu merita sa iti iei un iphone 6, mai ales daca este la mana a doua, dar iti recomand orice alt telefon de generatia aceasta.