| Cristinamariaaa a întrebat:

Mi-a desenat nepotica mea modelul pentru deblocare de prea multe ori si acum s-a blocat, imi cere contul google si l-am introdus cu net-ul pornit, dar nu mi-l valideaza si nu vreau sa il resetez pentru ca am date importante pe el, chiar nu este alta solutie? Ajutorrrrr! sad

3 răspunsuri:
| DarylDixon a răspuns:

Si eu am patit asa. eu am un Samsung galaxy i 5500 s. am scris modelul pe youtube pe langa "too many paternt tries" si am gasit o smecherie misto. Din pacate este numai pentru modelul telefonului meu. incearca si tu

| gelu1970 a răspuns:

Nu prea ai alta optiune. daca ai minisd poate ai norocul sa ai datele respective pe minisd. in caz contrar, incearca sa validezi contul real de gmail, altfel nu o sa poti recupera nimic. In unele tablete ce au un android mai nou exista posibilitatea de start in safe mode. in telefoane nu. pe viitor nu va mai blocati telefonul. e modalitatea cea mai sigura de a pierde toate datele.

| Laurentiu_Alexe_1978 a răspuns:

Trebuie sa dai un hard reset! Daca ne spui si ce dispozitiv ai...