| nice67 a întrebat:

stiti cum sa fac sa se auda basul mai tare la boxe, la mine nu se aude mai deloc.
PLEase help! FUndahappy

Răspuns Câştigător
| Broadband a răspuns:

Sunt niste programe care le gasesti pe google dar antradevar trebuie sa ai si niste boxe mai bunicele cu membrana de cauciuc instaleaza si tu winampu sau bsplayer mai are egalizator si o sa gasesti acolo.

8 răspunsuri:
| Ande20 a răspuns:

Nu stiu ce fel de radio ai, dar eu iti explic oricum.La mine cel putin,sunt trei butoane rotitoare:Baalnce(la care boxa sa se auda,la tine ar fi normal, dar si in general sa fie la mijloc, sa se auda prin amandoua.
Treble:nu prea stiu cum sa spun aici, sa se auda mai "infundat" sau mai "ascutit"
Si Bass, care te ajuta la cererea ta.Regleaza-l cum vrei si multa bafta!
Funda? puppy dog eyes

| nice67 explică (pentru Ande20):

Basul vreau sa se auda mai infundat. si de unde trebuie sa dau.boxele sunt 'fara butoane', sunt clasice cum sa spun... totul trebuie reglat din control panel sound insa nu stiu exact ce trebuie facut, ai vreo idee?

| yopy a răspuns:

Pai daca te referi la winamp sau bsplayer la ce asculti u mai mult reglezi de la egalizator si are mai multe sa se auda mai subtire mai analte poti regla si basul da trebuie sa ai boxe de calitate.

| nice67 explică (pentru yopy):

Nu am nci o program de mai sus si doar se deschide 'clasic' ci windows player. Ce program este bun pentru a egaliza?

| Remus13 a răspuns:

Daca vrei sa se aude basul la boxe trebuie sa ai si niste boxe pe masura.

| Ande20 a răspuns (pentru nice67):

Aaa..atunci sorrysad

| Broadband a răspuns:

Orice calculator, pc, laptop cum vrei sa-i zici are o placa de sunet cu reglaje egalizator, intru tu frumos acolo si reglezi cum vrei dai pe fullbass and treble.
daca boxele sunt mici si difuzoare din carton dupa timpul lui pazvantie nu ai sanse de prea mult bass.

| nice67 explică (pentru Broadband):

Din carton, glumesti? laughing (nici nu stiu cum arata big grin )
Mersi mult pentru ajutor! happy happy