| kar1GaNNN a întrebat:

Voi ce ati alege Allview A6 Quad sau Allview A5 Quad?
Justificati big grin

8 răspunsuri:
| alexa54321 a răspuns:

Aleg NUMAI Samsug! Dar dintre cele doua........cred ca as alege Allview A5 Quad! Nu pot justifica, dar am auzit ca e buun!

| RaulGeorge798 a răspuns:

Eu as zice A6 QUAD, uite specificatii pentru acestahttp://allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/a6-quad/specificatii/ si uite specificatii pentru A5 QUADhttp://allview.ro/produse/telefoane/lista-telefoane/a5-quad/specificatii/ TU decizi ce iti place si ce nu :D

| RaulGeorge798 a răspuns (pentru alexa54321):

Pe baiat il intereseaza Allview nu SAMSUNG.TU raspunde-i la ce te-a intrebat, ce ai spus tu cu Samsung e alta poveste.Si A6 QUAD eu zic k e mai bun k A5 QUAD.Ramane decizia lui ce ii place si ce nu.

| Pupix2002 a răspuns:

Buna.Eu iti sugerez sa alegi un Allview A6 Quand pentru ca o prietena de a mea are si ii merge perfect.Nu are nici macar o problema.Are multe jocuri si aplicatii care ocupa mult si are si care ocupa mai putin. Sper ca te-am ajutat! happy

| TwiSt1997 a răspuns:

A5 quad, ecran mai mare, baterie mai mare, procesor putin mai bun, singurul avantaj la a6 este ecranul ips.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Allview A6 Quad - vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6018&idPhone2=6446

Din păcate, NU prea ai ce face cu procesorul Quad Core dacă ai sub 1 Gb RAM şi o memorie internă de MINIM 8 Gb + SD card extern de MINIM 32 Gb :(

Toate cele bune.

| alexxxxxxxxxx a răspuns:

Eu as alege a5 quad
cele doua (a5 quad si a6 quad) se aseamana foarte mult
singurul avantaj la a6 quad este ca are ercan ips
dar nu e mare lucru
si a5 quad are camera mai buna, poti filma full hd(cu cea de la a6 quad poti filma doar hd)
a5 quad are baterie mai mare, ecran mai mare, nu cu mult, dar pentru unii conteaza!
chiar ma gandesc sa imi iau si eu un a5 quad!