| CarinaElena a întrebat:

tpuuuusad Am nevoie urgent de ajutor. In urma cu 6 luni mi-ai achizitionat un Allview p7 Xtreme. Am pornit lanterna, s-a blocat, apoi s-a inchis, iar acum nu mai porneste. Am incercat sa bag cheita in gaura de langa jack, dar nu reusesc sa scot carcasa. L-am bagat la incarcat si nu se deschide. Imi puteti spune ce sa fac? Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Prezidentul a răspuns:

Pot spune ca Allview nu este de calitate, mai ales garantia acestora.
Incearca sa ii contactezi pe siteul oficial. Dar nu cred ca te vor ajuta.

2 răspunsuri:
| NameHarris a răspuns:

Pe vitor nu mai cumpara toate prostile happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl pui la încărcat timp de 2-3 ore şi, apoi, FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să încerci să vezi dacă se deschide corect.
Dacă se deschide, atunci e ok.

Dacă tot nu se deschide, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service.

Toate cele bune!