| DjSannan a întrebat:

Buna tuturor as avea nevoie de ajutor, cum pot debloca bootloaderul la un Lenovo A5000?

2 răspunsuri:
| bogdanz04 a răspuns:

Te duci la setarile telefonului,la despre telefon,si apesi pe,, numarul versiunii'' pana iti apare ca esti dezvoltator(developer), dupa care, intri din nou in setari si la optiuni dezvoltator, acolo ar trebui sa ai optiunea,, Deblocarea OEM- Permiteti deblocarea bootloaderului''.

| DjSannan explică (pentru bogdanz04):

Nu este optiunea aceea de Deblocare OEM. M-am uitat si pe net si al alte telefoane exista am vazut ca trebuie sa aiba si optiunea aceea dar nu este