| Valentina_Reut_1985 a întrebat:

Buna, verisoara mea are un telefon Nokia, il are de de mult timp, dupa ce l-a cumparat ii functiona Facebook-ul, dar dupa un timp nu i-a mai mers, cand intra pe aplicatie ii apare sa scrie adresa de e-mail si parola, dupa ce a scris-o corecta si da conectare ii apare o pagina si scrie ca a survenit o eroare si apare sa iasa de pe acea pagina. Dupa ce iese de pe pagina si intra iarasi pe aplicatie tot ii apare sa scrie adresa si parola, doar ca ii scrie mai jos: "Inregistrare pe Facebook", dupa ce da acolo scrie: " Nu putem afisa aceasta pagina acum. Eroare: Nu se poate gasi serverul sau eroare DNS. Va rog sa ma ajutati, ea are calculator, este conectata, dar nu stiu nici eu de ce nu merge, am cautat la setari sa vad ce pot face, dar nu stiu. Ps: Pe calculator are Facebook, dar pe telefon nu ii merge. Scuze daca am gresit categoria!

1 răspuns:
| ZyRRe a răspuns:

Nu se poate conecta de pe telefon deoarece fiind Nokia banuiesc ca e cu windows?
Am si eu windows phone, iar acum o saptamana cand a picat Facebook-ul au scos aplicatia de pe Microsoft store. In concluzie nu mai poate fi utilizat Facebook-ul de pe windows phone decat din browser (Microsoft edge) dar... e o versiune veche si naspa.