| Jjja67 a întrebat:

Buna, vreau sa îmi cumpăr un telefon nou și nu știu ce sa aleg dintre: Iphone 7plus, iPhone x, Samsung Galaxy s9/s9+
Pe care mi-l recomandați și de ce?

6 răspunsuri:
| theforceofgood a răspuns:

Cel mai bun telefin din lume este Iphone SE, şi cel mai bun telefon la aparat foto este Sony Xperia

| RAY a răspuns:

Samsung Galaxy s9/s9+

este ceva nou, eu as atepta s10, dar in prezent as alege s9, dar oare chiar ai nevoie de telefoane de o mie de euro? pentru Facebook? cred ca mai mult sunt fite sincer, pe banii aia ai un Asus, Lenovo de gaming sau multe haine, ce faci cu telefonul ala? sa fim seriosi, nu merita, s8 merita daca e 2000 de ron atat,in rest nu merita, prea scumpe, prea fara de vreun rost, imi amintesc de socrate, atatea lucruri fara de folos pentru mine =cand a intrat in piata, cam asa si noi cumparam multe fara nici un folos

| KevinAle a răspuns:

Dintre cele pe care le ai enumarat, ti-as recomand iPhone 7 plus, deoarece e destul de rezistent fata de celalate, el nu fiind din sticla, are un pret destul de ok la ce ofera, iar. daca vei lua S9\iX si se va sparge spatele, vei plati mai mult decat fata, sper ca te am ajutat. Sarbatori fericite!winking

| TheTom7 a răspuns:

S9+ clar. Sunt foarte multe motive pentru care sa il alegi, in primul rand o camera mai buna ca x-ul, este mai rezistent, te tine bateria mult mai mult ca la iphone, ai incarcare rapida (1.2h incarcare completa pe cand la iphone in 3ore). Odata ce iti iei iphone nu vei avea casti in pachet si acel telefon nu are nici mufa jack, deci din start esti obligat sa cumperi casti de la el sau unele wireless, Samsung vine cu niste casti excelente in pachet, iti pot confirma asta, am s8. Daca vrei sa auzi asta si de la cineva care se pricepe te poti uita putin printre videoclipurile lui Geogrge Buhnici, poate ai azuit de el, are ceva ani de experienta in spate si stie ce vorbeste.

| TheTom7 a răspuns (pentru KevinAle):

Documenteaza-te inainte sa vorbesti, daca ti s-a spart "fata" la un Samsung trebuie sa schimbi cu tot cu display, deci nu are cum sa fie mai mult ca spatele, bine exista varianta sa schimbi doar sticala, dar nu prea e chiar asa sigur ca nu gasesti originala de la Samsung si avand in vedere ca nu este originala va fi un magnet de amprente si va fi oribil. In plus la orice telefon se mai intampla sa il scapi pe jos si sa se sparga ceva, dar cu o husa si o folie de sticala il faci tanc. In plus nu se comapara designul de la Samsung cu cel de la iphone, acel notch este oribil.

| KevinAle a răspuns:

N am zis de iPhone X, doar de la x in sud exista notch, mai bine te ai documenta tu, plus de asta, doar pentru ca tie ti dr pare ca acel notch arată nașpa, nu inseamna ca unii au gândirea ca a ta, mai bine un iPhone decât un Samsung care imi face poze blurate(sarcasm). La revedere, sărbători fericite.winking