| Ioana1287 a întrebat:

Buna ziua, acum 3 luni am cumparat un telefon de la altex si am facut si asigurare mobila la darra holdings,vineri am avut un incident din care a rezultat spargerea ecranului, am facut cererea la ei pe site si mi-au dat nr de inregistrare, intrebarea mea este cat dureaza tot procesul acesta, acceptarea cererii si reparatia telefonului, a mai trecut careva prin situatia asta cu cei de la darra holdings?
Multumesc pentru eventualele raspunsuri!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, si garantia se prelungeste doar cu timpul cat dispozitivul se afla efectiv la service.
Birocratia si posta nu se ia in calcul. sad

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In mod normal, in 2-3 zile ar trebui sa ai telefonul reparat sau inlocuit.
Citeste contractul de asigurare!

| Ioana1287 explică (pentru Bula):

L-am citit, in contract scrie 15 zile lucratoare de la primirea dispozitivului de catre ei, din cauza asta am intrebat ca mi se pare exagerat de mult

| Ioana1287 explică (pentru Bula):

Mare dreptate ai, in tara asta birocratia ne omoara, am primit raspuns de la ei ca cererea mea este in curs de procesare, acum sa vedem cate zile o proceseaza?

| Em2001 a răspuns:

Salut, cum ai rezolvat cu asigurarea? Eu am ercranul de la camera spart, l am trimis la ei și mi-a spus ca nu poate fi adus in conformitate și ca trebuie înlocuit, plus sa le plătesc franciza de 500 lei. Am cerut o altă părere unui service autorizat și mi-a spus ca merge reparat și dacă e geamul mă costă Max 150 lei, deși camera era funcțională doar ca se vedea în ceață, cred ca e hoție pe față. Am cerut trimiterea lui înapoi, sper să l recuperez