| Anonim1479 a întrebat:

Acum o zi am dat revenire la setarile din fabrica la telefonul Samsung Galaxy S Duos, pentru a doua oara. Cand s-a aprins mi-a aparut ca nu am nici o cartela sim dar eu aveam doua, am bagat cartelele in toate modurile posibile dar nu a mers. Apoi am bagat cartela mea intr-un Huawei cu butoane si a mers, dar cand am bagat cartela din acel telefon, in al meu, nu a mers. Ce as putea face?

1 răspuns:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Imi dau si eu cu parerea, poate unii o sa rada, dar cred ca telefonul tau a fost blocat pe anume retea si nu a fost decodat permanent, acum ca a revenit la setarile din fabrica e iar blocat.
asa am decodat si eu temporar acasa un telefon tip bara si de fiecare data cand il inchideam se bloca din nou si trebuia sa repet procedura...