| Alexutzu28 a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxy s duos si astazi am bagat o cartela de digi net mobil in el, am facut setarile si am internet pe telefon. Intrebarea este daca pot sa fac o retea de wireless pe telefon la cara se se conecteze laptopul sau tableta?
Daca da cum?

3 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Poţi să faci hot-spot prin wi-fi. Du-te la setări wi-fi si networks apoi la tethring si hotspot portabil apoi dai pe portable wi-fi hotspot. Acolo iti faci reteaua si o activezi...pui nume parola etc. Baftă!

| Danzell a răspuns:

Daca telefonul are optiune de tethering in meniul de setari atunci se poate

| Alexutzu28 explică:

Am facut reteaua de wireless dar acum am dat peste o alta problema, cand m-am conectat cu laptopul imi scrie ''LIMITED ACCESS" dar cand ma conectez cu alt telefon cu wireless merge foarte bine internetul, deci ce trebuie sa fac?
Vreau sa precizez ca mai demult aveam o retea de wireless de la un vecin care nu era securizata dar dupa un timp asa imi arata si la reteaua vecinului.