| Gabyii a întrebat:

Sall TPU, am si eu o problema cu cartela de la Vodafone.
Problema este ca nu merge internetu pe telefonul. am un galaxy sII si am incercat sa descarc setari peste setari. chestia ciudata e ca nu am primit setarile cum am aprins telefonul cu cartela noua in el... Am sunat la *777... am incercat de pe situ' lor. setarile le-am primit dar netu nu merge.
Am bagat alta cartela in telefon. cum am aprins telefonul am primit setarile si a mers si netu'.
Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Introdu cartela pe care vrei să o foloseşti la net, apoi poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ) din Meniul telefonului : se vor şterge setările de net şi le REFACI ( cu cartela respectivă în telefon ).

Poţi face setările AUTOMAT dacă îţi faci cont pe site-ul Vodafone la linkul :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Sau poţi face setările MANUAL, vezi linkul :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Toate cele bune.

| ToțiPentruUnu99 a răspuns:

Pai asa am facut si eu dar cu mesaje si nu a mers sad...fa-ti un abonament cu internet mobil