| SamsungElectronics a întrebat:

Bună ziua!

Am 6700 lei strânși din salariu.

Și problema este că Mama nu mă lăsa să îmi cumpăr telefonul dorit Samsung Galaxy s22 Ultra 5G, zice că dacă mi-l cumpăr nu mai vorbește deloc cu mine și se supără, zice că este scump, și eu i-am spus, pai alți cum au, și au bani câștigați de iei, și de ce nu pot să am și eu ceva bun și performant așa cum au alți. Mama zice să îmi iau în telefon până în 1500 lei sau până în 2000 lei, eu vreau ceva mai mult de atâți bani. Acum am un Xiaomi Redmi Note 10 pro și am ajuns la tendința de a îmi schimba telefonul, de exemplu să îmi cumpăr alt telefon.

Vei ce ziceți să-l cumpăr sau nu?

36 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Hammurabi a răspuns (pentru DracuIa):

Astea le am și eu, ori acasă, ori la birou ori în mașină pe ecrane mult mai mari. laughing
Dacă eu nu sunt într-unul din ăstea 3 locuri, înseamnă că sunt într-un loc unde n-am nevoie momentan să le folosesc. Iar dacă vrea cineva neapărat să dea de mine, poate să mă sune.
Nu sunt genul ăla care stă permanent cu ochii în ecranul telefonului. Adică nu mai sunt. Că am fost.
M-am exorcizat de mai mulți ani. laughing

| mi25 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Daca mama zice ca nu, inseamna ca traieste e banii parintilor. Culmea este ca sa doarma, sa consume utilitati si sa manance din banii parintilor, iar ea sa faca ce vrea cu banii castigati.

| darrio2007 a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Se pare ca il faci cam rar sau deloc.

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru darrio2007):

Hai mă, pe bune? Asta e tot ce poți? Eu mă așteptam la o replica cel puțin amuzantă, dar nu și inteligentă, că n-ai de unde, iar tu vii cu o replică de-asta fleșcăită, furată de pe la vreun coleg vidanjor?
Nț nț nț…

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru mi25):

Corect! Generatia de astazi au impresia ca sunt centrul universului (nu toti dar marea majoritate) si nu le mai pasa de ceilalti. Nu se gandesc ca cineva cheltuie pentru ei, ca nu-si are rostul un obiect scump care indeplineste aceleasi cerinte ca unul mai ieftin, etc.