| Alin44444 a întrebat:

am in Samsung Galaxy S3 Neo si mereu cand dau sa inchid aplicatiile (pe butonul de jos) imi apare "Procesul com.android.systemui s-a oprit" si imi arata sa dau "OK" dupa ce dau "OK" se blocheaza telefonul (se stinge ecranul) puteti sa ma ajutati cu ceva?

2 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Probabil unde apesi tu inchide toate procesele, aflandu-se si com.android,acela e sistemul,in momentul in care ii dai oprire fortata sau cum ai facut tu,se stinge telefonul, incearca sa nu mai dai sa inchizi programele, poti descarca de pe magazin play o aplicatie de tip ccleanner, care iti eliibereaza memoria ram fara a-ti opri sistemul de rulare, funda?

| GeorgyGeoClau a răspuns:

Problema este ultima actualizare al aplicatiei Google. Du-te in Magazin Play, dezactiveaza acel update, apoi du-te in setari tot in Magazin Play si dezactiveaza actualizarile automate ca sa nu ti se mai actualizeze Google-ul