| whatisthis19 a întrebat:

Am o întrebare ce înseamnă când sun un număr de Vodafone si îmi zice: Momentan accesul către acest numar este limitat. Ce inseamnă asta?

4 răspunsuri:
| whatisthis19 explică:

Hai ca da, pai cum? am minute!

| whatisthis19 explică:

Pai deci eu sunasem un prieten cu nr privat care avea nr de Vodafone si imi spunea momentan accesul bla bla bla si sunasem alt prieten care avea nr de voda si mergea cum naiba sa nu am minute in aceea retea? poate persoana aceea era in perioada de gratie POATE si de aia imi zicea momentan bla bla!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o setare făcută de către persoana care are telefonul, chiar de pe telefonul lui. Dacă ai acces la telefonul în cauza, îți voi explica pașii pentru a rezolva problema. În cazul meu telefon cu Android 10.
Din meniul de apelare cele trei puncte dreapta | sus

Mai multe

Respingere/restricționare apeluri

Și " apeluri primite" trebuie să fie debifat. În general cam toate din aceasta secțiune trebuie să fie debifate.

Din această setare poți bloca să fii sunat de toate numerele, numere internaționale sau poți bloca sa nu mai poți apela de pe numărul de telefon în cauză. Adică, când încerci să apelezi de pe numărul de telefon în cauza, va auzi aceeași informație "că apelurile au fost restricționate".

| Costynord a răspuns:

#33*0000*11# apelezi codul asta și se rezolva, cel care are problema trebuie sa apeleze