| mihaitza06 a întrebat:

am si eu o problema cu un Samsung galaxy Nexus i9250, l-am scapat pe jos si mi s-a crapat ecranul dintr-o parte in alta pe lateral, este o dunga subtire care se vede din anumite unghiuri. Am cautat peste tot sticla sa o inlocuiesc dar nu gasesc, decat cu tot cu display care este foarte scump, iar displayul nu are nimic. Cum as putea sa fac sa scap de crapatura ca sa pot sa il vand cu 700 lei? Singura solutie este sa ii schimb sticla? Sau mai este vreo substanta ceva? Sau daca i-as pune folie, ce folie ar trebui sa pun ca sa nu se mai vada? Clear, mata sau mai e ceva? Ofer funda!

1 răspuns:
| perladunarii a răspuns:

Salut, nu ai alta varianta decat sa ii schimbi geamul ala! Iti las un link cu ebay de unde iti poti cumpara, vine mai greu, dureaza cam o luna, dar macar e ieftin!
http://www.ebay.com/bhp/galaxy-nexus-i9250-screen