| Răzvi_Răzvi_1997 a întrebat:

Buna ziua. In Decembrie anul trecut mi-am cumpărat un iPhone 12, "nou" de la un GSM, telefonul a fost desfăcut in prezenta mea, dar acum după un timp am văzut ca are o culoare ciudata, un albastru închis, am căutat pe net și n-am găsit aceasta culoare pe un iPhone 12, mă poate lamuri cineva? Mulțumesc!
"Telefonul funcționează impecabil"

2 răspunsuri:
| Robertandrei4858 a răspuns:

Cel mai probabil ai cumparat o replica bine facuta. Pentru iphone 12 culorile sunt : alb, negru, albastru, verde si rosu. Nu detin acest terminal de culoare albastra dar pot sa iti spun ca spatele telefonului nu e asa inchis la variata blue. Incearca lucrul urmator, iei imei-ul de la telefon si cauti pe net "check iphone imei", daca nu apare nimic despre el e fake.

| Răzvi_Răzvi_1997 explică (pentru Robertandrei4858):

Am Făcut cum ai zis am găsit acolo ai data când l am activat și este bine, telefonul se mișcă ireproșabil prin aplicații Apple pay tot, doar ca, culoare este albastru foarte închis