| ToxiCDeatH12 a întrebat:

Buna ziua TPU. Daca am un telefon cu functia WiFi(WLAN) dar am abonament de voce de la Orange de 4 euro, ma pot conecta la internet fara a plati ceva in plus fata de abonamentul meu normal?

Răspuns Câştigător
| heroes a răspuns:

N-ai nici o treaba doar daca n-ai semnal de ex daca esti pe munte sau etc atunci poti sa folosesti netul cu bani adica cu abonamentul pe care il ai. da daca prinzi retele de net nu platesti nimic funda?

4 răspunsuri:
| crs122 a răspuns:

Daca te conectezi la wifi nu platesti bani dar daca ai de exemplu200mb net acestia i folosesti atunci cand telefonul nu are semnal pentru net

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai daca ai wifi atunci te conectezi la o retea de internet wireless care nu are nicio treaba cu abonamentul tau

| Deyutzza000 a răspuns:

Atata timp cat te conectezi la o retea de WiFi nu platesti. Daca te conectezi cu reteaua de date(adica daca intri pe net conectandute la orice altceva in afara de WiFi), atunci da, platesti.

| LexHasAMasterPlan a răspuns:

Nu au legatura, de exemplu eu am abonament cu net si netu nu-mi merge deci folosesc wireless la greu. Nu au legatura una cu alta si poti folosi wifi doar cand ramai fara net pe abonament. Bafta multa! kiss