| LTAA a întrebat:

Capacul telefonului (din plastic) este plin de jeg (o groază de punctulețe aproape imposibile de curățat). Dezastrul este completat și de culoarea deschisă a capacului (o nuanță de verde-galben).
Niște soluții că să curăt carcasa?
Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| extremeA07 a răspuns:

Eu am reusit cu spirt si vata, insa am stat pe ea mult timp pana s-a curatat.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti folosi diluant sau detergent de spalat vase cu un burete nefolosit. Capacul il poti vopsi la un atelier auto, nu iti ia nici un ban, e o mica bucata de plastic si rogi vopsitorul sa ti-o faca in culoarea masinii sau astepti pana iti cade culoarea dorita de tine. Poti sa-i faci o cinste cu o bere drept multumire.