| anonim_4396 a întrebat:

Am o vesta nike mai deschisa la culoare ( galben cu negru pe o fata,iar gri pe cealalta fata pentru ca vesta are doua fete ).

De curand mi-am cumparat si un rucsac nike si cred ca de la prea mult dus rucsacul pe spate in timp ce purtam vesta, s-a curatat culoarea de pe bretele rucsacului si mi-a murdarit vesta pe umeri. Oarecum se vede innegrit. Am spalat la mana cu venish... Nu s-a curatat. ( adevarat ca nu am tinut o ora la inmuitat ).

Astazi am spalat cu detergent la masina...Tot nu s-a curatat. Mai exista sanse sa o curat? Daca da,cum? Este vesta mea preferata. Am dat o caruta de bani pe ea. Despre fata cu galben a vestei vorbesc... Pe aceasta parte vesta are si foita. Cred ca s-a frecat breteaua de foita si s-a curatat negreala. Naiba sa fie. Sfaturi, solutii.

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Sotia mea are niste solutii, pe care nu le gasesti la noi in comert, dar care sunt foarte eficiente. Daca vrei, putem incerca sa te ajutam sa scoti pata. Altfel, o solutie ar fi sa iei vopsea pentru textile si sa dai fie pe partea unde a aparut pata, si asta e dificil, pentru ca trebuie sa obtii aceeasi nuanta de galben ca a gecii, deci nu va fi suficient doar galbenul cumparat, va trebui si alte nuante, deci si costul va fi altul, fie sa dai cu nuanta de galben cumparata peste tot ce e galben.