| Peter77 a întrebat:

Care credeti ca e mai bun, Asus Zenfone 5 sau Huawei Mate 20 Lite?
Astept un raspuns obiectiv!

Răspuns Câştigător
| Mariu0699 a răspuns:

Iarta-mi greseala, citisem din greseala "Huawei p20 pro" in loc de "Huawei mate 20 lite".
Deci in cazul asta este mai bun Asus zenfone 5 in afara de hardware, baterie si camera.
Asus are ca punctaj 8.1 la hardware, Huawei are 8.2 deci nu cu mult.
Huawei face poze mai bune.
Asus are prestatii mai bune, are un procesor si un chipset mai bun. Ambele telefone au 4gb ram si 64Gb memorie interna, Asus are 2048gb memorie expandibila pe cand Huawei are doar 256Gb. Asus are 155 grame iar Huawei are 172 grame.
Cu Asus poti face video in 4K adica cea mai buna calitate si pe Huawei doar full hd.
Asus are mai multa viteza in download si upload.
Huawei are o baterie de 3750 amperi iar Asus are doar 3200 iar Asus are si autonomie in standby de 520 ore si autonomie in conversatie de 1500minute.
Huawei mate 20 lite e 269 euro (aproximativ 1000lei)
iar Asus zenfone 5 (fara Z) este 399 euro (aproximativ 1600 lei).
Scuza-ma pentru greseala facuta prima.
In cazul asta iti recomand Asus zenfone 5 daca vrei sa fie mai bun.
Peace❤️

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Huawei Mate 20 Lite