| SonicAndrei a întrebat:

Care husă credeţi că e mai bună pentru Samsung Galaxy Note 3?
Mie mi-ar plăcea aceasta: http://www.mobiledirect.ro/......2z2x2.html (nu e pe stoc albastru, dar e negru).
Am găsit şi aceasta: http://oau.ro/......n-sgp.html care ar fi (după preţ) mai bună (şi e reducere).
Nu am cumpărat niciodată de la cele 2 magazine, dar la eMAG/Altex etc... nu am găsit, dar Mobile Direct mi se pare mai de încredere.
Ambele huse mi se par scumpe, dar dacă arată bine şi protejează telefonul în caz că-l scap pe jos cred că merită.
Pe care a-ţi recomanda-o? Mă interesează să arate bine, să protejeze telefonul şi să fie de calitate.

Răspuns Câştigător
| Sebastian_Bugeag_1983 a răspuns:

Https://www.mobiledirect.ro/......2w2s2.html

cea mai buna husa pentru telefon specificatii militare americane rezistenta la socuri uriasa
atat sa nu iti iei uag folio ca au defect de fabricatie si clema magnetica afecteaza folosirea s penului exact in zona de deasupra inchideri clemei

8 răspunsuri:
| Marian3123123123 a răspuns:

EU ti-as recomanda sa iti iei una care iti protejeaza ecranul.si eu am note3 si din neatentie l-am scapat pe jos si nu am avut husa sa imi protejeze ecranul si mi s-a spart. Funda?big grin

| SonicAndrei explică (pentru Marian3123123123):

Ambele huse protejează şi ecranul, dacă te uiţi atent la poză vei vedea că husa trece de ecran cu vreo 3 mm, deci dacă nu cade cu ecranul pe o piatră e bine (dar o să iau şi folie de protecţie). M-am gândit să iau o husă tip cărticică, dar nu iau din 2 motive: va fi incomodă atunci când îl folosesc iar dacă îl scap atunci când husa e deschisă şi cade pe ecran, ecranul se va crăpa.
Dintre aceste 2 huse, pe care a-i recomanda-o? Ia în calcul protecţia, calitatea, preţul, magazinul... o părere aş vrea.
PS: Cât te-a costat reparaţia?

| SonicAndrei explică (pentru Marian3123123123):

În legătură cu husa de la magazinul Oau: m-am gândit să cumpăr acea husă, dar bănuiesc că nu e originală. Scrie că compania e "Spingen" când ar trebui să fie "Spigen". Uite pagina producătorului: http://www.spigen.com/......ybrid.html şi parcă e puţin diferită în poză.
M-am gândit că aş putea cumpăra şi această husă chiar de la producător: http://www.spigen.com/galaxy-note-3-case-bounce.html în caz că cea de pe Oau e fake. Ce părere ai? Husa de la Mobile Direct (din piele), de la Oau (Spigen Neo Hybrid), sau să o comand pe cealaltă Spigen mai ieftină (cam 64 lei)?

| SonicAndrei explică (pentru Sebastian_Bugeag_1983):

În sfârșit cineva care recomandă bine! Dar m-am răzgândit, nu mai iau Note 3 ci Note 4 (dar la toamnă când va fi mult mai ieftin).
Între timp, tot așa am găsit și pentru Note 4 UAG-ul la Mobile Direct, dar apoi am găsit Ringke Fusion la Emag: http://www.emag.ro/......DSB8GBBBM/
E de 2 ori mai ieftină, e mai subțire și mai elegantă. E clar că nu protejează mai bine decât UAG, dar m-am uitat pe pagina oficială și la review-uri (la mai multe huse) și am observat că are destule calități de protejare a telefonului.

Dar toate foliile UAG au defect de fabricație? Asta nu se poate... dar în ce sens? Despre husele de tip flip, nici nu le-am luat în calcul.

| Sebastian_Bugeag_1983 a răspuns (pentru SonicAndrei):

Da, Andrei buna decizie merita sa astepti sa iti note 4 cu doua minusuri bateria tine mai putin naaaa ecran mai mare octacore si nu are usb 3.0 nu ceva major dar era mult mai rapid decat 2.0
Defectul de la uag folio am inteles ca e din cauza neglijentei si a magnetului prea puternic, au ajuns mari pe piata carcaselor de telefoane si stii vorba daca zbori prea aproape de soare ti-se topesc aripile precum icar. E si prima lor husa tip carte si... au dat-o in bara.
In detaliu am inteles ca magnetul afecteaza folosirea s pen-ului pe portiunea de ecran unde se inchide clema pe spatele tel so no pen zone.
nu stiu sigur daca este permanenta problema no more s pen in the area 4 ever sau doar cat e in husa doar totusi nu risc frumosul meu de 3000 de lei pentru o husa.
Sant adeptul husei tip carte dar din respect pentru protectia oferita de uag am optat pentru un uag maverick in combinatie cu o sticla pentru ecran.
Husa recomandata de tine e buna dar cam atat pretul reflecta exact nivelul de protectie oferita din nou parerea mea proprie si personala.

Stima

| SonicAndrei explică (pentru Sebastian_Bugeag_1983):

OK.
Despre Note 4, trebuie să te contrazic puțin.
-Așa e, din cauza ecranului, bateria ține mai puțin, dar are și Ultra Power Saving Mode (pe care totuși nu cred că o să-l folosesc prea des...). Accept totuși chestia asta, chiar dacă Samsung a zis că are autonomie mai bună.
-Sunt de acord cu tine cu USB 3.0/2.0... ei dar n-am ce face. Cel puțin au introdus Fast Charching.
-Nu voi lua versiunea Octa Core (Exynos 5433) ci cea Quad Core (Snapdragon 805) care e superioară (atât la performanță cât și la baterie), chiar dacă benchmark-urile zic altceva.

M-am documentat și aici. Totuși, aștept un miracol și am o mică speranță că Note 4 SM-N916S (adică cu Snapdragon 810) să treacă de granițele Coreei și cred că l-aș lua și chiar și dacă ar fi mai scump cu 200 de lei decât SM-N910F.

Oricum primești funda, o meriți.

| Sebastian_Bugeag_1983 a răspuns:

Mulțumesc și ce faci cu funde ăsta?