| Kanpeki a întrebat:

Cat ar costa sa reziliez un abonament la Orange? Depinde de tip? As dori sa reziliez doua. Unul e Fun 10 (inca 4 luni) si celalalt Fun 8 (inca 1 an si 4 luni).

8 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ce zici daca intrebi pe orange.ro?

| lamasanustefan a răspuns:

Trebuie sa mergi la ei la magazin.
Telefonic nu merge.
Si de costat costa diferenta pana se termina acele abonamente plus inca ceva bani(nu multi) ca un fel de "amenda" ca pleci de la ei.
Asa am patit cu Telekom

| Alexia1208 a răspuns (pentru lamasanustefan):

Mi se pare o prostie sa plătești "amenda" ca pleci de la ei. După ce ca nu ești mulțumit de serviciile lor, îți mai iau și bani ca pleci de acolo.

| Kanpeki explică (pentru lamasanustefan):

Si la telekom am reziliat ceva abonament si de fapt pretul a fost jumatate din totalul costului ramas al abonamentului.

| Kanpeki explică (pentru Frank51):

Ce zici sa nu mai raspunzi aiurea daca nu stii raspunsul?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cănd faci cererea de reziliere, îți calculează și îți spune exact cât mai ai de plătit. Noi nu avem de unde să știm modul lor de calcul.

| darrio2007 a răspuns:

Mergi la Orange si intreaba. Este mai sigur.

| Kanpeki explică (pentru sadrian46):

Credeam ca e un singur mod de calcul pentru toate abonamentele Orange.