| Reckinzor a întrebat:

Cat ma costa un update Android pe Samsung S4 mini de la 4.2.2 la 4.4.2 intr-un service Orange?

Răspuns Câştigător
| vladionut94 a răspuns:

Nu te costa nimic poti sa faci asta singur acasa daca iti instalezi Samsung kies intalezi programu si cand il deschizi te anunta daca vrei sa faci upgrade
ps:asa am facut si eu asta si nu trebuia sa fac nimic doar sa astept sa se termine de instalat si gata upgrade de soft

3 răspunsuri:
| HackBoy a răspuns:

Hm...update la Orange zici? ...nu stiu daca este asa ceva, dar in fine... Daca iti faci root la telefon (gratuit, gasesti pe net detalii) iti poti face custom rom (iti pui otice sistem de android vrei pe el) dar totusi de la 4.2.2 la 4.4.2...eu nu iti recomand, o sa iti mearga greu, incearca un 4.3, vezi tu...Bafta!

| Reckinzor explică (pentru HackBoy):

Am avut s4 mini luat sh si avea 4.4 si mi-a mers impecabil. iar acum vreau sa-mi iau nou dar are 4.2.2 si de asta ma interesa happy