| dragosx2002 a întrebat:

Ce inseamna cache ca tot imi apare la telefonul meu sa sterg cache-urile?

Răspuns Câştigător
| GD15 a răspuns:

Asta e in legatura cu netu mi se pare
de exemplu: Efectul golirii memoriei cache şi al ştergerii cookie-urilor: reţineţi că, golirea memoriei cache şi ştergerea cookie-urilor determină ştergerea setărilor pentru site-uri web. Iată câteva exemple:
dacă aţi ales ca site-urile să reţină numele dvs. de utilizator şi parola, acestea vor fi şterse din memoria browserului dvs. când goliţi memoria cache şi ştergeţi cookie-urile şi va fi necesar să vă conectaţi din nou;
este posibil ca site-urile web să se încarce puţin mai lent, deoarece toate imaginile şi conţinutul trebuie să se încarce de la zero.

4 răspunsuri:
| Rebeca21121 a răspuns:

Un cache este o arie temporara de stocare unde datele utilizate in mod frecvent pot fi depozitate pentru un acces rapid la acestea.

| Everestcompany a răspuns (pentru Rebeca21121):

Noroc cu Wikipedia, asa-i, tanti?

| Rebeca21121 a răspuns (pentru Everestcompany):

Da