| Chocobunny a întrebat:

Ce inseamna, mai exact, Micro-SIM?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te referi la cartelele telefonice, asta inseamna ca dimensiunea cartelei este mai mica.
In general, dimensiunea simului de tip micro, este cat cip-ul prezent pe cartelele obisnuite.

2 răspunsuri:
| Menker a răspuns:

Modul de identificare a unui abonat, utilizat in comunicaţii mobile.

| ale28bz a răspuns:

Micro-Sim este o cartela telefonica mai mica telefoanele din Regat ( Anglia au astfel de cartele) daca rupi conturul de plastic al cartelei telefonice ramane acel cip cu circuite de culoare aurie, acela este un Micro-Sim astfel poti folosi o cartela de la noi pentru telefoane care au acel lacas pentru cartela mult mai mic. Astept fuda