| Andresso a întrebat:

Ce inseamna numere de telefon interioare?
Sa zicem ca universitatea mea are nr de telefon 0321-642143.
Iar numarul de telefon interior la care ar trebui sa sun este 0114.
Are idee cineva la ce numar de telefon ar trebui sa sun?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Suni la numarul universitatii si vei fi redirectionat spre numarul interior fie de secretara fie de robotul telefonic. Dupa ce raspunde robotul te pune sa formezi si numarul interior!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Dupa numarul de telefon, formeaza in continuare si numarul de interior (probabil au o centrala automata mai moderna).
Daca nu functioneaza, atunci formezi inca odata numarul de telefon, dupa care iti va raspunde o persoana sau robotul, care te va redirectiona la interiorul dorit.