| anonim_4396 a întrebat:

Ce părere aveți de aptoide si apk pure?

15 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Sunt niste magazine online pe care le folosesc des, doar ca trebuie sa ai grija si sa "filtrezi" lucrurile pe care le descarci.
Daca nu ai servicii google, acestea 2 sunt cele mai pretioase tongue

| Iamlolanoah720 a răspuns:

O parere foarte proasta
Sunt foarte periculoase
sa nu iti descarci asa ceva pe telefon o sa il umpli de virusi

| Mirel4412 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Un raspuns partial gresit, gasesti mult mai lucruri bune pe aptoide sau apk pure decat pe magazinele basic

| Iamlolanoah720 a răspuns (pentru Mirel4412):

Da dar o sa iti infectezi telefonul de virusi si nu prea poti sa scapi atat de usor

| Mirel4412 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Daca descarci " roblox free generator?" normal ca o sa iti infectezi telefonul. Asta nu inseamna ca toate apk-urile de acolo au virusi

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mirel4412):

La ce te referi prin "filtrare"? La ce să mă uit, la ce să fiu atent când descarc ceva de acolo? Ce-i drept, am descărcat de pe aptoide gta 3 si minecraft acum vreo 7-8 ani si am avut noroc, n-am luat viruși. Spre exemplu aplicația asta ar fi ok? Am nevoie de ea pentru camera de supraveghere pe care o am

https://hapsee-mate.en.aptoide.com/app

https://m.apkpure.com/hapsee-mate/com.dayunlinks.hapseemate

| Iamlolanoah720 a răspuns (pentru Mirel4412):

Eu orice apk am descarcat deci efectiv mia distrus telefonul

| Mirel4412 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te uiti pe aptoide daca e verificata anti malware, si scrie ca a trecut toate testele, deci sigur E BUNA.

Te uiti la review-uri

Eu imi pot da seama usor daca o aplicatie e buna sau nu prin diferite metode cum ar fi daca pozele sunt bine facute sau are multe descarcark, sau alte metode "vizuale". Ori descarc aplicatia, dar nu o instalez, si pun fisierele aplicatiei pe virustotal.com

| Mirel4412 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Eu am descarcat aplicatii de pe internet de multi ani, toate aplicatiile dubioase, si nu m-am infectat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mirel4412):

"Ori descarc aplicatia, dar nu o instalez, si pun fisierele aplicatiei pe virustotal.com"

Chiaar, la asta nu m-am gândit și știam de virustotal

| Iamlolanoah720 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici eu nu stiam?
Esti un geniu

| OnePiece a răspuns:

APK Pure pare ok, dar eu nu am reusit deloc sa il configurez cum trebuie, pur si simplu nu descarca nimic. De Aptoide nu stiu ce sa zic, dar am auzit lucruri bune despre el, nu pare sa aiba malware sau ceva.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Iamlolanoah720):

Intr-adevar e un risc, dar nu inseamna ca sunt toate virusate
eu am luat in draci chestii la care nu mai puteam face update, din motive de android prea vechi (nu mai mergea store, imi spunea update failed)
si mai e virus total, si antivirus pe care il poti pune in telefon

| TitoJacksana a răspuns:

Aptoide nu mai e safe de ani buni, daca vrei sa iei apk-uri care nu sunt pe Google Play recomand apkmirror, este verificat zilnic si nu are niciun virus

| Anonimul2777 a răspuns:

Nu mai sunt ce erau odata.
Incearca Forceapk daca vrei jocuri cu mod, yt sau spotify.
Eu nu am avut probleme cu ei