| LadyDeny a întrebat:

Cine are BlackBerry 8520 curve? cand vreau sa trimit mesaj cuiva imi apare invalid mandatory information, ce sa fac sa scap de chestia asta? am intrat peste tot la toate setarile si nu stiu ce sa-i mai fac sad ma puteti ajuta? :d

9 răspunsuri:
| Amilik a răspuns:

Menu-Options-Sms-Service center-pune un "+" in fata numarului si problema ar trebui sa se rezolve.

| LadyDeny explică (pentru Amilik):

Am facut asa si acum aparenetwork out of order

| Amilik a răspuns (pentru LadyDeny):

Incearca sa scoti acumulatorul si sa pornesti din nou telefonul.

| Amilik a răspuns (pentru LadyDeny):

Incearca si asta:
Menu-Options-Sms-Network to send over-Change option-Alege GPRS-Save

| LadyDeny explică (pentru Amilik):

Mie nu imi apare change option ci 4 optiuni :circuit switched, circuit switched preferred, packet switched prefered si packhet switched sad

| Amilik a răspuns (pentru LadyDeny):

Alege prima optiune: circuit switched

| LadyDeny explică (pentru Amilik):

Nu merge sad

| Amilik a răspuns (pentru LadyDeny):

Atunci trebuie sa mergi in service cu el sau la filiala retelei tale de telefonie si iti rezolva ei problema.

| LadyDeny explică (pentru Amilik):

Cam cat crezi ca m-ar costa?