| Robi1444 a întrebat:

Cum aflu daca un iphone 4 codat in icloud este sau nu original?

Răspuns Câştigător
| Zdog a răspuns:

1-Poate fi furat si stapanul telefonului a intrat in pc si la blocat
2-Poate sa fie pierdut si prpietarul la blocat ca cel care il gaseste sa nul poate folosi
3 Propietarul la blocat si nu mai stie cum sa-l deblocheze
4-Mai bine nu-l lua ca blocat n-ai ce face cu el mai bine daca vrei iphone ia unul 3gs ca e bun. Funda

2 răspunsuri:
| Zdog a răspuns:

Buna, iphone-urile inregistrate cu un cont icloud e original pe o replica nu o sa gasesti icloud. Icloud e un serviciu care te ajuta sa localizezi si sa blochezi telefonul pierdut s-au blocat. funda

| Robi1444 explică (pentru Zdog):

Deci sa inteleg ca telefonul este furat?! Sau atunci de ce este blocat in icloud?