| Dutuletu a întrebat:

Cum bag o melodie de pe calculator pe telefon LG l7? spunet-mi exact pasii va rooog!

1 răspuns:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Preferabil să ai LG PC Suite instalat pe laptop/Pc - îl poţi downloada de la linkul :
http://www.lg.com/ro/suport-mobil/lg-Optimus-L7-P700

Conectezi cablul de date USB la telefon apoi la Pc, Windows-ul ar TREBUI să instaleze automat driverele, apoi intri în "Computerul meu" şi acolo ar trebui să apară telefonul sub formă de dispozitiv extern detaşabil.

Dacă îl găseşti în "My Computer" şi/sau dacă îl detectează LG PC Suite atunci este ok.

Aşa cum ziceam, trebuie ca, ÎNAINTE de asta, să descarci şi să instalezi pe Pc programul LG PC Suite de pe site-ul OFICIAL, de la linkul anterior.

Toate cele bune.