| GeaninaF a întrebat:

Cum deosebesc o replica iPhone 5S de original, fara sa pornesc telefonul?

8 răspunsuri:
| NazZisStUu a răspuns:

Daca i se da capacul jos este o replica da nu e original! funda?

| blaablaablaaa a răspuns (pentru NazZisStUu):

Total gresit... Chinezii au scos replici aproape identice, ceea ce difera este soft-ul care iti dai seama prea tarziu.

@G3ANNYN: Ti-am dat raspuns la prima intrebare.

| LTAA a răspuns:

De ce nu l-ai porni? Daca nu porneste, clar este un fake.
Un fake nu are cum sa aiba iOS 7, din moment ce Apple nu ofera altor producatori acest sistem de operare.

| stlucian a răspuns:

Vezi aici primele 5 min:

https://www.youtube.com/watch?v=Xi2upBfvoLs

cantarirea e tare :-bd

| BlackOpal a răspuns:

Am o ruda care a avut un Iphone 4 fake, si avea o antena de radio, bine camuflata. Poate ca si o replica de Iphone 5S are la fel.

| GeaninaF explică (pentru LTAA):

Ideea e ca am gasit pe net la cineva care vinde si este nou, sigilat, si ma gandeam cum as putea sa imi dau seama doar din vedere

| LTAA a răspuns (pentru GeaninaF):

Pune aici Link-ul.

| LTAA a răspuns (pentru LTAA):

Nu sunt sigur, 1800 de lei, este parca prea ieftin si nu are imagine cu telefoanele.