| alecsx17 a întrebat:

CUM rootez un Alcatel 991 OT?

5 răspunsuri:
| vladelvis a răspuns:

Pai dai la bara ai de sus notificari si de acolo dai rotire ecran. Bafta!

| alecsx17 explică (pentru supermdmario):

Nu merge bag picioarele zice ca: can not find usb port flash error...pnm...

| alecsx17 explică (pentru vladelvis):

laughing rootat inseamna altceva man

| supermdmario a răspuns:

Trebuie sa activezi usb debuging(depanare usb)-care se afla in :setari/aplicatii/dezvoltare/depanare usb.de acolo activezi functia aceasta plus:permiteti locatiile fictive.
o alta chestiune :esti sigur ca ai instalat driverele telefonului in calculator. daca nu, de aceea nu-ti recunoaste telefonul.trebuie sa instalezi un driver flash, pentru a putea flashui romul.eu nu am acest tip de telefon, si, deci, nu te pot ajuta mai mult.cauta si tu mai multe informatii pe xda developers.