| Natalia a întrebat:

Mi-am luat un telefon nou acum o saptamana Alcatel ot 991 si spre dezamagirea mea nu merg pe el o gramada de aplicatii de exemplu Temple Run. Daca il rootez o sa mearga aplicatiile pe el?
Si daca da imi spuneti cum sa il rootez si cum sa il unrootez?

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

De facut root este usor, de facut unroot este greu sau imposibil, una din 2 laughing altceva ce vreau sa iti spun, pe acel telefon nu vei reusi sa instalezi mare lucru, un coleg de clasa are acest model de telefon si are hill climb racing, angry birds space, angry birds seasons, ceramic si nu mai stiu cum si alte jocuri simple. pe acel telefon nu vei reusi sa instalezi mare lucru si daca ii faci root nu rezolvi nimic, tot aceleasi jocuri merg. cel mai bine este sa iti iei alt telefon mai performant si cand iti iei telefon, nu te uiti la marime! te uiti la procesor sa fie pe acolo dual core, 1 gb de RAM, daca vrei sa iti mearga jocurile de top

1 răspuns:
| CatalinOrzan a răspuns:

Nu,nu are cum sa iti mearga multe jocuri si nu influenteaza deloc root-ul. De unroot nu stiu prea multe sa iti zic, nu am incercat nicio data.