| Dyiya a întrebat:

Daca am scapat telefonul in apa si ii iau alta baterie merge?

Răspuns Câştigător
| GoGu7 a răspuns:

Scoate-i capacul si bateria si baga-l in orez si il lasi 2 3 zile, poti baga si bateria dar mai indicat ar fi sa iei una nouawinking

7 răspunsuri:
| DanyReyMisteryo619 a răspuns:

Probabil, daca a fost scapat in apa se pot arde si alte piese in afara de baterie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai functioneaza nici cu alta baterie pentru ca apa a afectat circuitele telefonului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru GoGu7):

Ca sa vina japonuzi sa il repare?

| usernameinvalid a răspuns (pentru anonim_4396):

Asculta-l, are dreptate, orezul trage umezeala din circuitele telefonului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde, daca bateria e cea afectata de apa poate merge, daca s-a ars altceva prin telefon poti sa ii schimbi 100 de baterii ca tot degeaba

| fataciocolata a răspuns:

Daca a fost afectata doar bateria va merge, daca s-au ars si circuitele telefonului, din pacate nu.Pa!

| OnuOnulică a răspuns:

Nu o sa iti mearga pentru ca nu conteaza in totalitate bateria... daca s-a ars ceva in el nu mai poate functiona.