| catalin_3022 a întrebat:

Acum cateva zile mi-am scapat psp-ul in apa si acum nu mai merge problema este de la baterie sau de la el?

Răspuns Câştigător
| CristianLga a răspuns:

Depinde cat timp a stat in apa. Este posibil sa ii fi afectat placa de baza sau cum ai spus bateria sau chiar amandoua. Incearca sa stai o perioada scurta sa se ususce in interior si daca ai noroc o sa mearga numai ca ma tem ca fara sa il duci la un service nu o sa functioneze. Sper sa ai noroc sa se usuce si sa iti mearga. Numai bine happy

4 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Dupa ce l-ai scos din apa, primul lucru pe care trebuia sa-l faci era sa ii scoti bateria, sa-l lasi sa se usuce (chiar si cateva zile), apoi sa ii pui bateriile la loc si sa vezi daca merge.

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Probabil din cauza ca a intrat apa in el.
Cel mai bine ar fi sa te duci cu el la un specialist sa vezi daca il poate repara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la el sigur, daca bateria era descarcata si l-ai pus la incarcat e teerminat de tot. Ia-ti altul.

| Calynus a răspuns:

De la el 100% la suta sigur