| anonim_4396 a întrebat:

Daca cineva din alt stat/continenent e in tara ta si tu vrei sa-i trimiti mesaj de exemplu trebuie sa platesti in plus?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca persoana respectiva e de pe alt continet/tara, si iti trimite tie un mesaj dintr-o retea din tara lui, ca sa ajunga mesajul la tine, mesajul odata trece prin reteaua lui dupa care e retransmis in reteaua ta si de aceea apare prefixul tarii lui, daca stii tara incearca sa cauti retelele de la ei, si in fuctie de numar o sa gasesti si reteaua din care este, ca de exemplu daca primesti mesaj de la un numar de la noi care incepe cu 072 stii ca e Vodafone, ca sa ii aflii geolocatia e mai greu happy.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mesaj pe telefon? Depinde de reteaua in care e el.

| akadeaa a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,deci daca cand primesc un mesaj si apare prefixul tarii din care e persoana respectiva inseamna ca e in statul ei sau in statul meu? reteaua in care e nu stiu cum as putea s-o afluthinking