| SimmerAndra a întrebat:

Daca pe o husa scrie iPhone5 este buna si pentru iPhone 5C?

6 răspunsuri:
| Miri97 a răspuns:

I think so... Asa ar trebui. Husele de iph sunt universale pentru fiecare nr

| Mario1999 a răspuns:

Salut! Nu iti recomand sa cumperi o husa pe care scrie ca este doar pentru iPhone 5 deoarece s-ar putea sa nu se potriveasca perfect pe un 5C. iPhone 5C este putin mai mare (mai lat si mai inalt), dar diferenta o face grosimea. iPhone 5C este cu 1, 4 mm mai gros decat iPhone 5. Din acest motiv s-ar putea sa nici nu potriveasca.

| PrincessFlow01323 a răspuns:

Eu stiu ca da! Toate husele pentru seria IPH 5(5, 5s, 5c) sunt compatibile intre ele. Din cate stiu, au aceleasi marimi si butoanele sunt dispuse identic la toate cele 3 modele de Iphone.

| ascovit a răspuns:

Nu iti recomand. Din cate stiu eu, husele pentru iPh5 se potrivesc perfect si la 5s si vice versa, mai rarut cu 5c.

| Argelean a răspuns:

Salut! Nu, depinde de fiecare Iphone ce lungime sau latime au.S-ar putea sa nu fie buna pe Iphone 5C.Mai bine te duci intr-un magazin cu huse iti bagi telefonul in ele si care e buna o iei.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Modelele NU au aceleaşi dimensiuni, deci husa NU este bună!

Vezi detalii la linkul :
http://www.gsmarena.com/compare.php3?&idPhone1=4910&idPhone2=5690

Toate cele bune!