| Lmwwe2222 a întrebat:

eu am un iphone 4s merită să îmi iau un iphone5?

2 răspunsuri:
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Buna Seara!
Pai..nu prea ai dat atat de multe detalii!
Depinde pentru ce il folosesti!
Totusi...
Daca ai bani de iPhone5 (Bani de pe vanzare 4S + 600Ron) eu zic ca merita!
Adica cu siguranta a facut un pas mare, spre deosebire de celelalte telefoane! In sfarsit, dupa 6 generatii a aparut acel ecran mai mare.
Chiar daca specificatiile nu te vor uimi, si par de 3 ori mai proaste ca la SIII, stai linistit/a, cele 2 telefoane sunt FOARTE comparabile.

Avantaje iPhone5 (peste 4S) :
Dimensiuni - Subtire - 7.9mm vs 9.3mm
Greutate - Usor - 112g vs 140g
Ecran - Mare - 4" vs 3.5"
RAM - Mult - 1GB vs 512MB
Viteza Internet - Rapid - 100Mbps vs 14. 4Mbps
Camera
Camera Frontala - 720p vs 480p
Chipset (Apple A6 vs Apple A5)
CPU - DualCore 1. 2Ghz vs DualCore1Ghz
GPU - SGX543MP3 vs SGX543MP2 (TripleCore vs DualCore Graphics)
Baterie

Deci.a luat totul din 4S, si l-a transformat in ceva mai bun! Totusi, eu nu recomand sa te grabesti. iPhone 5S/6 va aparea prin iunie/iulie... Iti sugerez sa iti iei iPhone5 cu 1-2 saptamani inainte de aparitia 5Sului! Atunci nu i se va mai da atentie deloc, si pretul va scadea, pentru ca toata lumea isi va lua 5S!

Succes; Sper ca te-am putut ajuta!

| danysasuke7 a răspuns:

Mai bine i-ati un Samsung galaxy S3 e mult mai bun si ieftin decat iphone http://www.emag.ro/......ESZFKBBBM/