| pufffy3 a întrebat:

Daca plec in alta tara si imi activez roaming ul internetul merge? Am 500 MG. Intreb pentru ca stiu ca minutele si sms urile nu merg. Sunt pe ORANGE.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu iti merge decat daca ai vreo optiune speciala activata. Sa nu faci greseala ca folosesti netul mobil prin roaming pentru ca au niste preturi exagerat de mari, te trezesti cu un cost suplimentar imens

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Chiar daca iti activezi roaming-ul, traficul din abonament nu il poti utiliza in alta tara. Iti recomand sa iti activezi una din optiune de aici: http://www.orange.ro/roaming/travel-data-prepay.html

O zi buna,
Orange Helper