| Panteraa a întrebat:

Stiu ca daca merg in alta tara nu pot folosi cartela mea pre pay decat daca activez roaming-ul. Intrebarea mea este: internetul de la cartela merge? Pot folosi in afara tarii MB de pe cartela cu numar de Romania fara sa activez roaming-ul? Multumesc.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara s activezi roaming ul nu poti folosi nimic de pe cartela, si chiar cu roamning ul activat tot nu poti folosi MB pe care ii ai, decat daca ai o optiune speciala de net in romaning, in rest iti ia bani din creditul pe care il ai, daca il ai

| Aylee a răspuns:

Fara roaming nu.

| StochitaCatalin a răspuns:

Nu,nu poti folosii internetul de pe cartela fara roaming.