| Anna121 a întrebat:

Sunt in reteaua Orange, am abonament si urmeaza sa plec din tara pentru o saptamana. Cum imi activez roaming-ul?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Serviciul roaming poate fi activat prin:
apel gratuit la numerele 411 ( pentru persoane fizice) si 456 (valabil pentru persoane juridice),
apel la numarul 450 (apel taxabil cu tarif in retea)
apel gratuit la *100# - Serviciul Selfcare
apel gratuit la numarul 200 - Serviciul

Alege
vizita la un Orange Shop

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Https://www.orange.ro/....../din_src/1

greu era sa cauti pe site

vezi sa nu folosesti netul pe roaming ca o sa platesti de te usuci

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a activa serviciul roaming este necesar sa urmezi pasii pe care ii gasesti aici https://www.orange.ro/......din_src/1.
O zi buna,
Orange Helper

| I0nuT55 a răspuns:

Se activeaza singur, imediat ce iesi din tara(cum treci granita).
O seara buna!

| Anna121 explică (pentru I0nuT55):

Iar tarifele sunt la fel ca si pe cartela? Am abonament de putin timp si de asta intreb.

| suntserios a răspuns (pentru I0nuT55):

La abonament nu se activeaza singur

| darrio2007 a răspuns (pentru I0nuT55):

Gresit.Nu raspunde daca nu stii.