| Mihalache_Marius_1997 a întrebat:

Dacă sunt la abonament si nu mai folosesc cartela cu abonamentul, si imi cumpăr alta cartelă prepay, cât plătesc abonamentul? Nu pot sa il închid pentru ca am contractul pe 2 ani.

6 răspunsuri:
| MOvidiu a răspuns:

Abonamentul se plateste in continuare pana la finalizarea contractului respectiv 24luni-(2 ani). Se factureaza exact pe ce suma este stipulat in contract.2.5.10euro.fara costuri suplimentare. Dupa 2 ani mergi la sediu si renunta la el daca doresti.O zi buna...

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru MOvidiu):

Aiurea!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Dupa 6 luni de abonament poti sa-l intrerupi oricand cu doua conditii:
-sa nu fi luat ceva mai ieftin sau gratuit la abonament;
-sa-i anunti cu o luna inainte.
Nu trebuie sa-ti iei alta cartela poti cere sa ramana acelasi numar pe cartela prepay. Daca ai luat de la ei ceva trebuie sa-l platesti integral daca-i gratuit su diferenta daca a fost cu reducere. N-au voie sa-ti ceara taxa de reziliere. http://ithot.ro/......ie-mobila/
Daca fac gargara spune-le ca te vei adresa ANPC-ului: http://www.anpc.gov.ro/articol/575/date-contact

| RAY a răspuns:

Numai folosesti cartela cu abonamentul asta nu inseamna ca numai vin facturile ele vin pentru ca ai semnat un contract lor nu le pasa daca te folosesti de ea sau nu, isi cumperi o cartela isi activezi oferta 8 ero si ai 22 de gb internet si 300 de minute international si 1700 national, poti rezilia contractul sau astepta sa se termine

| CuriousStuff a răspuns:

O sa pletesti normal indiferent daca il folosesti sau nu. Daca ai semnat un contract pe 2 ani ai semnat si ca in caz ca vrei sa-l reziliezi inainte de terminarea acestuia te obligi sa platesti tot abonamentul integral, pe toate lunile ramase din contract, oricat de ilegal ar fi asta, si oricata gura ai face, ai semnat un contract. Poti sa-l reziliezi doar daca fac ei modificari ilegale in contract, adica iti maresc tariful sau daca nu isi respecta partea lor de contract. Si cred ca trebuie sa ajungi in instanta, tocmai pentru a descuraja pe oricine vrea sa faca asta. Asa ca nu prea ai ce face.