| anonim_4396 a întrebat:

(Dau funda) stiti ca esre acea optiune pe telefon unde poti sa dai net si altora fie ca ai pe date mobile sau wifi. Trebuie doar sa introduci in telefonul tau acea parola pentru a avea permisiuna de la celalalt telefon care are posibilitatea de a-ti da internet. Pe mine ma intereseaza... Cum se poate sau ce se poate face ca cel care imi intra in telefon sa nu poata vedea acea parola, fiinda ea e vizibila iar eu nu vreau sa imi pun parola la telefonul meu, daca ar exista un site ceva unde poti pune o parola doar acolo..sau dati-mi voi o idee sau o aplicatie pentru asa ceva, pup

Răspuns Câştigător
| Ivy86 a răspuns:

Hot spot se numește. Tu îți pui parola, trebuie sa intri la setări, configurare Hot spot și schimbi parola.

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu poate nimeni sa intre in telefon; nici cel care se conecteaza la telefonul tau pentru a primi internet de la tine. Acesta se poate conecta la telefonul tau -dar numai cu o parola pe care i-o dai tu; dar nu iti poate intra in telefon, nu iti poate accesa nici o aplicatie, nu iti poate vedea nici o poza, nici un film, nimic -daca la asta te referi. El se foloseste de internetul tau si atat. Si nimeni nu se mai poate conecta la telefonul tau fara voia ta.
Iar daca ai inchis netul, cel conectat va avea iarasi nevoie de o alta parola pentru a se conecta iarasi; iar tu trebuie nu doar ca sa ai datele mobile activate (sau wifi-ul activat) -tu trebuie sa ai si hot spot-ul pornit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Ivy86):

Asta stiu, dar problema e ca e vizibila, intelegi? Si asta am vrut sa stiu cum sa fac sa nu mai poata fi vazuta..ca exista butonul ala care permite sa fie vizibila, chiar daca e de forma •••• intelegi?

| Ivy86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai debitezi butonul de afișare parola și va apărea doar ******
Adică e căsuța selectata cu afișare parola, tu o apeși și din momentul acela vor apărea doar *****(doar tu o vei ști și o poți schimba când vrei)