| Alexander1953 a întrebat:

De câteva zile a început sa îmi apăra apelant ascuns de la orice număr care ma suna, i-am dat și resetare dar tot continua. I s-a mai întâmplat cuiva?

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Blochează-l.

| Merry17 a răspuns:

Probabil cineva se ține de glume. Dacă telefonul tău e marca Samsung, poți restricționa apelurile de la numerele necunoscute, dar dacă deții un Iphone nu prea ai ce să faci.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Chiar orice numar? De exemplu daca acum o pui pe mama ta sa te sune, nu ii apare numarul? Ai verificat agenda? Sa nu fie toti cu numele asta?

| GdX a răspuns:

Te suna cu numar ascuns cineva care sa faca misto de tine. Ignora apelul.

| Alexander1953 explică (pentru DoarBogdan):

Da, oricine

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Instaleaza ti aplicatia true caller si vezi exact cine te sună

| darrio2007 a răspuns (pentru Alexander1953):

Oricine? Prea ciudat!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Alexander1953):

Atunci incearca sa ii faci o resetare din fabrica. Stiu ca ai specificat ca ai facut una, dar sigur a fost din fabrica? Pentru ca daca asta nu rezolva si ai si verificat ca apleurile nu sunt trecute in agenda cu acest nume... incearca sa bagi cartela in alt telefon si vezi daca face tot asa. Nu ar trebui.

| Alexander1953 explică (pentru DoarBogdan):

Am încercat schimbarea cartelei și face la fel cu telefonul in care este cartela introdusă

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru Alexander1953):

Este undeva la setari> apel> centru de mesaj/apel. Si acolo arata un numar parca. Vezi pe alt telefon care merge ce numar este acolo? Ar trebui sa semene cu un numar de telefon (de pe aceeasi retea). Vezi daca o ai la fel. Din pacate in telefonul meu nu gasesc acum.

| MirelaLS a răspuns:

Si mie. ai gasit rezolvare?