| anonim_4396 a întrebat:

De ce aplicații ca, Google Play Store sau sistemele de operare ale telefoanelor mobile se actualizează din ce în ce mai des?
Și de ce a dat Uniunea Europeană directiva aia cu cooki-urile?
De ce atunci când vrei să-ți instalezi un joc de pe Play Store îți cere acces la multe opțiuni ale telefonului mobil?
De exemplu : Camera Foto / Video, galerie, agenda?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca softul se imbunatateste zilnic... de aia se fac si update uri.

tot ce e mai jos... gdpr si privacy

| Zuzu1991 a răspuns:

Cam le amesteci
cookie-urile nu au nici o legatura OARECARE cu, camera foto, galerie, agenda, inainte de directiva aia te batea la cap binemerci, oricum, tine de securitatea telefonului, nu de vreo directiva