| Ana1D a întrebat:

Heii! vreau si eu sa-mi enumerati toate sistemele de operare ale telefoanelor mobile.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Android, iOS, windows phone 7, symbian OS, bada, BlackBerry.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum a raspuns sofer dar cu mici modificari: windows phone este si 8, palm os, tizen si sistem de operare propriu. Sistemul de operare propriu este la telefoanele care nu sunt smartphone.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

IOS, Android, Bada, Symbian, Windows Phone si Blackberry.

| Prezidentul a răspuns:

In topul celor populare se afla Androidul, urmat de iOS si Windows Phone. Acestea 3 sunt cel mai bine adaptate.

| LTAA a răspuns:

Android (Google);
iOS (Apple);
Windows Mobile, Windows Phone (Microsoft);
Symbian S60, Series 40 (Nokia);
Bada, Tizen (Samsung);
Firefox OS (Mozilla);
WebOS (HP);
PalmOS (Palm);
Blackberry OS (Blackberry).

Răspuns utilizator avertizat
| andozaurus a răspuns:

Pe acestea le cunosc eu:Symbian, Android, Ios sper sa te ajute.