| VibeTrix a întrebat:

De ce s-a umflat bateria in telefon?
Raspundeti, e urgent

46 răspunsuri:
| Geanin a răspuns:

De la apa pura si plina viata, ca nici oamenilor care o beau nu le cad frunzele...

| AlexDFY a răspuns:

Ma mir ca nu s a umflat si limba romana

| Bobytza97 a răspuns:

1. De la intensitatea curentului.
2. De la umezeala

| VibeTrix explică (pentru Geanin):

Eu cautam un raspuns mai bun...

| Aleexandruu a răspuns:

Se mai întâmplă, poate e prea veche, sau suprasolicitarea telefonului... Nu mai ai ce să îi faci, doar să o schimbi.

| VibeTrix explică (pentru AlexDFY):

E na? Pe bune? Nu cred...Sap in pamant si tot nu gasesc gluma.

| BigCode a răspuns:

Salut daca bateria este deformata tare nu o mai folosi deoarece exista riscul de a te rani.
Se poate defecta daca ai folosit un incarcator mai puternic decat cel cu care a venit telefonul tau, ai avut o problema la reteaua de curent sau din cauza apei.

| VibeTrix explică (pentru BigCode):

Multumesc

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Bateria aia contine electrolit, care, de la obiceiul tau prost de a lasa tel la incarcat pana il gaseste naiba a inceput sa faca o reactie chimica de oxidare si sa produca gaz.Acel gaz a umflat bateria si daca ai noroc o sa faca poc, si risca sa te raneasca.Mergand pe firul de idei, ai doua posibilitati:
1-folosesti bateria in continuare si risti sa faca poc (slabe sanse dar nu se stie)
2-Speli masini la semafor si in 2 zile iti iei una noua.

| VibeTrix explică (pentru FABULOSUL6000):

Ce prost esti.
Dar mersi de raspuns
hhahahahaahahahahahahahahahhahaahahahahahahahahahahahhaahah

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Vai,cata amabilitate din partea ta.Acum taci din gura, ia galeata si treci in intersectie ca e soare si nu se stie daca mai prinzi vreme buna laughing

| VibeTrix explică (pentru FABULOSUL6000):

Vezi ca esti prost?

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Nu pot vedea ce nu exista!

| VibeTrix explică (pentru FABULOSUL6000):

Bune replici pe google laughing

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru VibeTrix):

Suntem pe TPU, iti lipseste spiritul de observatie.Pentru asta nu iti las si bacsis la semafor.App, vezi sa stergi bine sa nu ramana urme de apa pe parbriz! laughing

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Se degradeaza in timp. Ai stat prea mult pe telefon laughing
Trebuie schimbata pana nu face alte figuri.

| Eastwood a răspuns:

Posibil de la umezeala, trebuie alta baterie!winking

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie schimbata urgent!

| VibeTrix explică (pentru Salontanul):

Imi vine luni alta baterie la fel ca asta. Multumesc

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

O schimb, imi vine luni. Mersi laughing
Nu e ca am stat prea mult de telefon, e ca l-am lasat foarte mult la incarcat happy

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru VibeTrix):

A. Clar. Sa nu te joci pe el cand e la incarcat apropo happy

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

Am auzit. Eu ma jucam non stop laughing

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru că este DEFECTĂ şi trebuie s-o schimbi cu una nouă!

Toate cele bune!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru VibeTrix):

Invatare de minte rolling on the floor

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

Mneh. Nu e cine stie ce. Am patit lucruri si mai groaznice happy

| VibeTrix explică (pentru bursuc001):

Multumesc frumos

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns (pentru VibeTrix):

Scuze sad

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru VibeTrix):

Cu plăcere happy

O zi frumoasă!

| VibeTrix explică (pentru DoarBogdan):

Pentru ce?

| VibeTrix explică (pentru bursuc001):

La fel :}