| Kettolix a întrebat:

De la ora 1 PM telefonul meu (iPhone5s) s-a blocat si apare ecranul negru cu semnul de la Apple, ca atunci cand se deschide. Ce *** are?

8 răspunsuri:
| Userrr a răspuns:

Asteapta pana se va descarca complet apoi e probabil sa isi revina.

| Kettolix explică (pentru Userrr):

Si daca se descarca si nu se deschide... Ce dracu fac? :@

| LaVerd3 a răspuns:

Cineva ti a spart contul de icloud si ti la blocat, ia legatura cu cei de la icloud, nu il duce la reparat ca il duci degeaba Apple are o securitate foarte buna si nu va reusi sa il deblocheze (daca ai furat sau ai gasit telefonul sa stii ca proprietarul ti la blocat si telefonul e numa bun pentru piese sau amanet ) FUNDAA

| LaVerd3 a răspuns:

Sau asteapta sa se duca bateria si porneste-l dupa.

| Kettolix explică (pentru LaVerd3):

Telefonu e al meu si am dat bani grei pe el. Deci daca dupa ce sedescarca nu merge, sun la Apple? Si ce le spun?

| LaVerd3 a răspuns:

Problema ta ca ti s-a blocat, nu te duce la GSM, la reparat ca nu ii poate face nimic. doar daca te duci la un service Apple, Apple are o securitate foarte buna nici nu se complica sa vadă daca il poate repara iti zice din prima ca nu ii pot face nimic

| LaVerd3 a răspuns:

Oricum cei de la Apple o sa te întrebe asa "mai e in garantie" si o sa te întrebe unde locuiesti iar ei iti vor spune cel mai apropiat service de Apple si pretul cat te costa sa il repari sau iti vor explica cum il poti repara singur, dar stai calm cand se va duce bateria sunt şanse foarte mari de peste 75% sa funcţioneze funda

| Kettolix explică:

Merge Doamne-ajuta merci laughing