| DenqOO a întrebat:

Dupa cat timp va schimbati smartphoneul?

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Paul06 a răspuns:

După ce se strică

| gabicoo a răspuns:

Trag de el până "crapă"!

| Crackman a răspuns:

4 ani

| Catrice a răspuns:

Am avut unul 7 ani pana a decedat...nu știu dacă bateria sau altceva ca nu l-am dus în service.

| Frank51 a răspuns:

Până acum la maxim 2 ani, dar de data asta intenționez să-l țin până se strică.

| Zuzu1991 a răspuns:

25 de ani, da il cunosc personal pe Chuck Norris si mi-a facut rost de un smartphone inainte de a se inventa smartphonu' big grin

| mgtow a răspuns:

5 - 6 ani

| RAY a răspuns:

Depinde de telefon, am avut un Samsung care după 2 ani a fost mort, acum am s10e vad ca merge bine după 2 ani, mai un an sau doi vad eu

| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

În general, telefoanele se strică și trebuie înlocuite exact când le expiră garanția, din cauza obsolescenței programate. Asta deoarece producătorii și-au dat seama că dacă fac produse care rezistă 10 ani, nimeni nu le mai cumpără produsele, așa că ah avut grijă să facă produse care se strică în exact 2 ani - când expiră și garanția - ca să poți fi nevoit să cumperi din nou cât mai repede. Și asta nu doar în industria telefonului; caută, de exemplu, "Conspirația becurilor" și vei înțelege despre ce vorbesc.
P.S. Eu am o tabletă Huawei care rezistă de 2 ani și 6 luni. Merge greu, se mai blochează, am și scăpat-o pe gresie acum o lună dar încă rezistă. Muahahahaha!

| Simpatic a răspuns:

O data la 3 ani

apropo de smarturi, am fost zilele trecute prin mall si mi-am montat o alta folie de protectie ca asta a mea se cam dezlipise
langa mine la acelasi magazin sau chiosc sau cum se numesc punctele alea gsm unde se vand huse accesorii si se monteaza folii etc astepta la rand o fetita de maxim 10-11 ani, avea un iphone de asta de +6000 de lei, zic bai in puii mei eu acum 2 ani am dat 2800 de lei pe tel-ul meu si erau bani frumosi, zic ce pusca mea face un copil cu un asemenea telefon?
deci copilarimea si pustimea din ziua de azi schimba mult mai des gadgeturile, ori ca au parintii bani ori ca sunt neclificati care fac imprumut si tot le cumpara happy
Dezamagitor daca parintii din ziua de azi nu judeca, la ploduri ar trebui sa le iei un lucru folositor si ieftin nu ceva nefolositor si cat mai scump, caci nu vad rostul...ii da unul o palma pe strada si i-a luat smartphonul ala scump

| raresalexe a răspuns:

2-3 ani

Răspuns utilizator avertizat